Co świruje – kwiecień 2022

Świrować (czasow.) – tworzyć, robić, kombinować, kreować, planować, działać. Co świrujesz w te dni? O tym co słychać u mnie, piszę na łamach tej serii na blogu. Raz na miesiąc o codziennych akcjach, kulturze, pomysłach i inspiracjach. Co świrowałem w kwietniu 2022 roku – zapraszam!

Książki

Twierdza. Oblężenie Przemyśla i korzenie skrwawionych ziem Europy – Alexander Watson. Bardzo dobra analiza historyczna początków I WŚ oraz oblężenia potężnej twierdzy austro-węgierskiej w 1914 roku.

Miasto bajka. Wiele historii Kaliningradu – Paulina Siegień. Reportaż o bardzo mało znanym dla nas sąsiedzie – obwodzie kaliningradzkim. To nie tylko bazy wojskowe, Immanuel Kant, wódka oraz byłe Prusy Wschodnie. To miasto pełne kontrastów poszukujące swojej tożsamości.

Filmy

Batman – człowiek nietoperz w nowej odsłonie granej przez Roberta Pattisona. Poziom Mrocznego Rycerza to nie jest, ale produkcja na poziomie.

Cudowny dzień – świetny dramat o pracownikach organizacji humanitarnej próbującej rozwikłać problem podczas wojny na Bałkanach. Smutne, tragiczne, a czasami wesołe kino wojenne.

King Richard – zdeterminowany czarnoskóry Rysiek Williams i jego dwie córki, które stały się gwiazdami kobiecego tenisa światowego formatu. Bardzo dobra biografia.

Dom Gucci – gorzej być nie może. A niby Ridley Scott. Fatalna produkcja.

Hierro – solidny kryminał rodem z Wysp Kanaryjskich.

Bałagan, który zostawisz – intrygujący hiszpański serial na Netflix. Nowa nauczycielka próbuje wyjaśnić tajemnicę śmierci swojej poprzedniczki. Klimat, aktorstwo, bardzo na plus.

Akcje

Wielkanocny weekend spędziliśmy w Wielkopolsce. Odpaliłem rower aby pośmigać po Wielkopolskim Parku Narodowym oraz pohasać z pieskiem po lasach. Pod Warszawą też już się robi zielono, więc śmigam rowerem po Kampinosie.

Jedna uwaga do wpisu “Co świruje – kwiecień 2022

  1. Bardzo fajnie przedstawiony temat. Rzeczowo, konkretnie, do celu. Część podobnych artykułów przygniata odbiorcę np. ilością tekstu. U Ciebie tego nie odczułem, za to mam wrażenie, że zdobyłem istotne informacje. Dzięki!

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s