Co świruje – maj 2022

Świrować (czasow.) – tworzyć, robić, kombinować, kreować, planować, działać. Co świrujesz w te dni? O tym co słychać u mnie, piszę na łamach tej serii na blogu. Raz na miesiąc o codziennych akcjach, kulturze, pomysłach i inspiracjach. Co świrowałem w maju 2022 roku – zapraszam!

Książki

Dom ojców – Andrzej Muszyński. Snuta w bardzo melancholijny sposób opowieść o zakupie ziemi na Jurze i próbie jej okiełznania. Staje się to dla autora powodem do dygresji na temat jaskiń jurajskich, ich prehistorycznych mieszkańców i ich życia.

Filmy

Ozark sezon 6. Ostatni, finalny sezon świetnego serialu o „praczu pieniędzy kartelu Navarro”, jego rodzinie i przyjaciołach oraz wrogach. Genialne.

Gra – lata 90te w mikroskali. San Francisco i bogaty bankier któremu brat urządza małego psikusa. 25 letni firm ogląda się dzisiaj ciężko. Wiara w bogactwo, korporacje i szybkie życie, które wtedy wielu kupiło dzisiaj sie nie broni.

Wikingowie Walhalla – Zgrabnie opowiedziana historia podboju Anglii przez Wikingów. Dobrze się to ogląda.

Akcje

W majówkę tego roku postanowiłem wrócić do wypraw rowerowych z sakwami. W końcu od tego wiele się zaczęło. Spakowałem sprzęt biwakowy do sakw, wsiadłem na rower i praktycznie spod domu (Wawa Powiśle) ruszyłem śladem gpx do Gdańska. Zieloną siódemkę bo tak sie nazywa ten projekt rowerowy ukończyłem w trzy dni. 383km przez Mazowsze, Mazury oraz Żuławy. W trzeci weekend miesiąca odkurzyliśmy liny i sprzęt wspinaczkowy i spędziliśmy z Asią fajny weekend na Jurze – na skałkach w Olsztynie koło Częstochowy. Piękna aura, forma sportowa i czill, good life! Maj to też sezon pełnej formy tenisowej, po zimowej przerwie. Ostatni weekend miesiąca testowałem nowy rower – Romet Boreas 1. Gravelowym wynalazkiem przejechałem sto kilometrów po okolicach Parczewa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s