Co świruje – marzec 2023

Świrować (czasow.) – tworzyć, robić, kombinować, kreować, planować, działać. Co świrujesz w te dni? O tym co słychać u mnie, piszę na łamach tej serii na blogu. Raz na miesiąc o codziennych akcjach, kulturze, pomysłach i inspiracjach. Co świrowałem w marcu 2023 roku – zapraszam!

Książki

W królestwie lodu – Hampthon Sides. Nieudanych wypraw polarnych na początku podbojów arktycznych podbojów geograficznych było wiele. Tytułowa wyprawa statku Jeannette wydarzyła się w 1879 gdy amerykański żaglowiec utknął w paku lodowym na Morzu Beringa na dwa lata. Sprawnie napisana opowieść o ówczesnych wyobrażeniach geograficznych, przygotowaniach do wyprawy oraz przebiegu katastrofy.

Filmy

Wednesday – jeśli jesteś fanem makabrycznych filmów Tima Burtona, to jest serial dla Ciebie. Zakorzeniona w uniwersum rodziny Adamsów historyjka młodej niepokornej Wednesday, która trafia do Akademii Nevermore, by rozwiązać zagadkę z przeszłości. Dobra rozrywka, która trafia w moje gusta.

The last of us – wyczekiwana z wypiekami na twarzy ekranizacja jednej z najlepszych gier wideo w historii ludzkości ;-). Efekt nie zawodzi, oglądałem z szeroko otwartymi oczami, a najbardziej podobały mi się odcinki „Do ostatnich dni” i „Gdy będziemy w potrzebie”.

Drogówka – kolejny film Smarzowskiego o polskim bagienku. Tym razem odwiedzamy kolejne kręgi piekła oczami warszawskich policjantów uwikłanych w korupcyjne afery na niskich i wysokich szczeblach władzy (oraz społeczeństwa). Nie jest to ambitny film, lekko męczy jego groteskowość.

Akcje

Marzec to jeden z najlepszych miesięcy narciarskich. Pogoda zazwyczaj sprzyja, jak i pokrywa śnieżna, więc nie można zmarnować tego miesiąca! Trzeci tydzień miesiąca spędziłem szusując na nartach we włoskim Val di Sole. Wraz ze znajomymi przejechaliśmy 335 km po stokach Madonna di Campiglio, Marilleva, Folgarida, Pinzolo i Pejo. Ostatni weekend miesiąca poświęciłem na skiturowanie w słowackich Tatrach w dolinie Spalonej i Smutnej z ekipą z Świętokrzyskiego Klubu Alpinistycznego. Marzec to też miesiąc intensywnego boulderowania na Murallu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s