Co świruje – sierpień 2019

Świrować (czasow.) – tworzyć, robić, kombinować, kreować, planować, działać.

Co świrujesz w te dni? O tym co słychać u mnie, piszę na łamach tej serii na blogu. Raz na miesiąc o codziennych akcjach, kulturze, pomysłach i inspiracjach. Co świrowałem w sierpniu 2019 roku – zapraszam!

Książki

Szóste wymieranie – Elizabeth Kolbert. Bardzo interesująca książka popularnonaukowa której tematem przewodnim jest antropocen i jego wpływ na wymieranie gatunków zwierząt. Autorka analizuje poprzednie wielkie wymierania  na Ziemi (związane z uderzeniem komety w Ziemię, zmianami klimatu) i przewiduje skutki wpływu działań człowieka (rewolucja przemysłowa do dziś) na bioróżnorodność i zmiany klimatu.

Filmy

Dawno temu w Hollywood – obejrzane w kinie w Biszkeku, po rosyjsku. Nie wszystko zrozumiałem, ale całkiem dużo. Dobra rozrywka, aczkolwiek dialogi na pewno kryją więcej niuansów w języku polskim.

Akcje

Pierwsze trzy dni sierpnia to szybki tatrzański strzał aby podjąć próbę przejścia Orlej Perci. Udało się! Najtrudniejszy szlak w polskich Tatrach przebyty po raz drugi, po dziesięciu latach.

23 dni podroży po Azji Centralnej. Moja najdłuższa wspólna podróż z Asią po Kazachstanie i Kirgistanie. Przez ponad 3 tygodnie odbyliśmy cztery kilkudniowe wyprawy górskie przeplatane zwiedzaniem Ałmat i Biszkeku. Masa nowych wrażeń, doświadczeń, poznawania nowego regionu i setki godzin w górach na dużych wysokościach. Wkrótce więcej na blogu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s